Zabudowa Balkonów Warszawa i Piaseczno

Nasza firma istnieje od 1989 roku. Niezwykłe zabudowany balkon , wielofunkcyjne markizy , to nasza specjalność. Krótkoterminowa realizacja zamówień oraz kilkuletnia gwarancja i atrakcyjne ceny, to zdecydowane atuty naszej oferty.
Informacje o firmie

zabudowany balkon Warszawa

129

Liczba zrealizowanych zabudowanych balkonów

Liczba ta rośnie coraz szybciej każdego roku.

30

Tyle lat jesteśmy na rynku

Przez ten czas zebralismy mnóstwo pozytywnych opinii. Sprawdź nasze realizacje.

300

Sprzedanych markiz

Zdjęcia dostępne na dole w galerii.

400

Sprzedanych rolet

Posiadamy spory wybór, zapraszamy do sprawdzenia.

Sprawdź nasze realizacje zabudowanych balkonów

zabudowany balkon Warszawa i okolice


W systemie werandowym możliwe jest uzyskanie dużej różnorodności kształtów i form: od prostych, jednospadowych do skomplikowanych o wielokątnej podstawie i wielospadowym dachu. Możliwe jest to dzięki szerokiej gamie systemowych akcesoriów połączeniowych i wykończeniowych. W ścianach werandy możliwe jest stosowanie całej gamy systemów okiennych i drzwiowych.

Funkcjonalnością wyróżniają się drzwi przesuwne dwu, trzy lub czterodrzwiowe pozwalające na uzyskanie dużych powierzchni otwarcia. Dla dachu można stosować całą gamę wypełnień różnych typów i grubości w zależności od wymagań indywidualnych klienta. zabudowany balkon charakteryzują się tym, że szyby użyte w ich konstrukcji mają bardzo niski współczynnik przepuszczalności ciepła, są pokryte specjalnymi powłokami zabezpieczającymi przed promieniowaniem ultrafioletowym, są bezpieczne, antywłamaniowe, płyty poliwęglanowe.

Przykładowe realizacje zabudowanych balkonów

zabudowany balkon w Warszawie - szklane, drewniane czy aluminiowe?

zabudowany balkon to nie to samo co oranżerie, chociaż mogą one pełnić takie funkcje. Warszawa jest dużym miastem, gdzie można spotkać sporo domów z przylegającymi do nich ogrodami. Wiele osób, które chcą zbudować zabudowa balkonów w Warszawie zastanawia się jakich materiałów użyć. Do wyboru jest między innymi szkło, drewno i aluminium.

zabudowany balkon ze szkła

Szkło jest wymagającym materiałem, ale wiadomo, że oszklenia w konstrukcji zabudowanych balkonów są koniecznością. Dlatego właśnie warto skupić się na jego dobrej jakości. Decyduje ona o ilości pozyskiwanego światła dziennego i słonecznego, ale także o ochronie termicznej i całej estetyce balkonu zabudowanego. Oszklenia wielofunkcyjne pozwalają wykonać przegrody szklane o o wiele lepszych właściwościach od innych materiałów. Warto dobór szkła uzależnić od przeznaczenia balkonu zabudowanego - czy ma być on dodatkowym pomieszczeniem w domu, czy ma pełnić funkcję szklarni. W tym ostatnim wypadku można zdecydować się na oszklenie typu float. Ma to jednak ten minus, że przestrzeń szybko ulegnie wychłodzeniu, a szyby zroszeniu. Dlatego dobrze ten typ oszklenia zastosować w ogrodach zimowych zlokalizowanych od strony południowej, która jest najcieplejsza.

Standardowym szkłem do konstrukcji zabudowanych balkonów jest szkło izolacyjne. Powłoki wykonane ze szkła jasnego cechuje największa przepuszczalność promieni słonecznych. Aby mogły się sprawdzić muszą posiadać mały współczynnik przenikania ciepła, dzięki któremu będą chroniły przed jego utratą.

Wybierając szkło do balkonu zabudowanego nie wystarczy kierować się jego powłoką i właściwościami przepuszczającymi światło. Musi ono spełniać warunki bezpieczeństwa czyli być odporne na śnieg, grad i obciążenia mechaniczne. Najlepiej zatem zdecydować się na szkło bezpieczne hartowane jednowarstwowe lub na szkło bezpieczne bezodpryskowe wielowarstwowe.

Co cechuje drewniane zabudowany balkon w Warszawie?

Na to pytanie można by odpowiedzieć jednym słowem - przytulność. Chociaż to oczywiście nie jedyna cecha zabudowanych balkonów. Drewno doskonale komponuje się z roślinnością w ogrodzie zimowym. Nawet kiedy znajdują się tam egzotyczne kwiaty. Ponadto drewno, którego użyje się do konstrukcji, musi spełniać warunki wytrzymałości i sztywności.Łatwo także dopasować ten materiał do stylistyki balkonu zabudowanego - dobrać jego kształt, wzór i kolor. Najczęściej stosowanymi rodzajami drewna są drzewa iglaste, dęby, buki oraz drzewa egzotyczne.

Drewno, mimo iż bardzo przytulne, wymaga opieki i staranności w utrzymaniu (a więc konserwacji, lakierowania i odpowiedniej pielęgnacji). Aluminium jest materiałem wytrzymałym na warunki atmosferyczne, a ponadto malowane proszkowo i oklejone okleiną drewnopodobną do złudzenia przypomina drewno. Oczywiście wielkim plusem aluminium jest jego trwałość - może przetrwać wiele pokoleń, nawet 100 lat.

Aluminiowe konstrukcje zabudowanych balkonów

Nic dziwnego, że do budowy zabudowanych balkonów w Warszawie bardzo często stosuje się aluminium. Jest to materiał lekki i łatwy w montażu. Zaletą aluminium jest odpornośc na korozję, dlatego często wykorzystuje się go w ogrodach zimowych narażonych na dużą wilgotność. Ponadto konstrukcje z aluminium są dość “plastyczne”, dlatego bardzo często udaje się uzyskać skomplikowane bryły stworzone według najnowocześniejszych trendów.

Aluminium ma bardzo dobre parametry termoizolacyjne. To plus wytrzymałość metalu może skutecznie obniżyć zużycie energii w domu. Kolejną zaletą balkonu zabudowanego wykonanego z aluminium jest to, że nie trzeba poddawać go konserwacji, sam materiał natomiast nie odkształca się i nie niszczy. zabudowany balkon z aluminium może doskonale komponować się z nowoczesnym budynkiem i stanowić jego uzupełnienie.
Często zadawane pytania

Projektem i budową powinna zająć się firma, która ma doświadczenie w realizacji tego typu konstrukcji. Nie wszystkie firmy, które zajmują się produkcją okien i drzwi posiadają wiedzę na temat tego jak dobrze zbudować zabudowany balkon. Konstrukcja balkonu zabudowanego jest elementem domu, który powiększa przestrzeń mieszkalną. Jest miejscem, które w znakomity sposób nadaje się do przebywania w nim przez cały rok.

Tak, dach to bardzo dobre miejsce na zabudowany balkon, powiększa przestrzeń..

Przy tego typu pokryciu dachu poliwęglanem ma 2 zalety: cena i ograniczenie przenikania promieni cieplnych ( poliwęglan dymny).

Konstrukcja aluminiowa to zdecydowanie najlepszy wybór.

Okna do balkonu zabudowanego można stosować w różnych konfiguracjach. Należy zadać sobie pytanie czy jest taka potrzeba.

Rośliny wewnętrzne i zewnętrzne znakomicie naaa się do balkonu zabudowanego.
Mają dostęp światła i odpowiednia temperaturę.

Można stosować szyby energetyczne i barwione w masie. Według nas znakomitym rozwiązaniem są markizy werandowe dachowe, refleksole i żaluzje fasadowe do ścian pionowych.

Konstrukcje dachu mogą być proste i wielospadowe. Najbardziej wyszukanym rozwiązaniem jest dach płaski z elementami świetlików szklanych - VILLA VERANDA

Stosujemy różnego typu rozwiązania. Drzwi 1- i 2- skrzydłowe otwierane do wewnątrz i na zewnątrz. Bardzo dobrym rozwiązaniem są drzwi przesuwne 2-i 3- skrzydłowe.

Jeśli firma, która buduje zabudowa balkonów informuje klienta o temperaturach panujących w okresie letnim i proponuje rozwiązania, które zapewnią komfortowe użytkowanie, to nie ma problemu. Jeśli natomiast nikt o tym nie mówi to temperatura może sięgać 70 stopni Celsjusza.

Nie powinno stosować się profili stalowych, przemarzają w zimie.

Wentylacja wymuszona znajduje znakomite rozwiązania. W dolnych i górnych elementach ścian pionowych na przestrzał stosuje się nawietrzaki lub elementy otwierano-przesuwne.

To wszystko zależy od oczekiwań klienta, standardu i powierzchni. Cena może wahać się od 1900 zł/netto/m2 w podstawie do 8000 zł/netto. Realny termin to 6 - 8 tygodni. Budowa zabudowanych balkonów Warszawa to proces czasochłonny, ale warty swojej ceny oraz czasu. Dodatkowo nie trzeba ograniczać się do firm z danego miasta. Bartmetaco realizuje również projekty takie jak zabudowany balkon Piaseczno.

To zależy. Jeśli klient planuje zabudowa balkonów na etapie projektowania domu to należy zapytać o preferencje. Jeśli sypialnia jest od wschodu, to ogród może być miejscem na poranną kawę. Jeśli od zachodu, może być uznany za powiększenie salonu.

Należy pamiętać że znajdujemy się w klimacie, gdzie zdarzają się mroźne zimy i bardzo ciepłe lata. Izolacja pionowa i pozioma to bardzo ważny element komfortowego użytkowania balkonu zabudowanego. Oferta jest zawsze przygotowywana idealnie pod miejsce realizacji i państwa wymagania. Bartmetaco to firma, która ma możliwość zadowolić każdego klienta. Najpierw uzyskujemy zgodę, później szukamy miejsce i nastepnie możemy działać. zabudowany balkon to idealna forma wypoczunku dla każdego oraz miejsce pielęgnacji roślin. Naszym celem jest państwa zadowolenie.

Adres

02-316 Warszawa
ul. Kaliska 1/34

Dane kontaktowe

Numer Telefonu
+48 600 595 335
E-mail: bartmetaco@bartmetaco.pl

© Copyright 2020Bartmetaco zabudowany balkon Warszawa Producent

Zapraszamy klientów z lokalizacji:

Mokotów, Praga-Południe, Ursynów, Wola, Bielany, Targówek, Bemowo, Śródmieście, Białołęka, Ochota, Wawer, Praga-Północ, Ursus, Żoliborz, Włochy, Wilanów, Wesoła, Rembertów oraz miast Grodzisk Mazowiecki, Jaktorów, Milanówek i Podkowa Leśna, Jabłonna, Legionowo, Nieporęt i Wieliszew, Halinów i Sulejówek, Czosnów i Nowy Dwór Mazowiecki, Józefów, Karczew, Otwock i Wiązowna, Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Lesznowola i Piaseczno, Błonie, Izabelin, Leszno, Łomianki, Ożarów Mazowiecki i Stare Babice, Kobyłka, Marki, Radzymin, Wołomin, Ząbki i Zielonka, Żyrardów.

Blog