Okna PCV Warszawa

Nasza oferta obejmuje okna aluminiowe i okna z PCV. Które z nich wybrać? To już Ty musisz zadecydować. Jedne i drugie są bardzo wysokiej klasy, decyzja o kupnie będzie więc zależała od Twoich preferencji i potrzeb. Być może zdecydujesz się na okna aluminiowe i PCV?

Okna PCV

Oprócz okien z aluminium, mamy w naszej ofercie okna PCV, które cieszą się wciąż niesłabnącym powodzeniem. Zanim jednak zdecydujesz się na ich wybór, chcemy przedstawić Ci ich charakterystykę. Okna PCV cechuje doskonała izolacja termiczna i akustyczna, co zapewni Ci to potrzebne ciszę i ciepło. Już nie musisz się martwić o chłodne, zimowe wieczory - nasze okna PCV ochronią Cię przed mrozem!

Okna PCV są bardzo trwałe. Nie wymagają one też stałych prac konserwacyjnych, ponieważ ich kolory nie blakną. Ponadto okna PCV są niewrażliwe na działanie wysokich temperatur oraz wilgoci. Warto wspomnieć tu o tym, że należą do materiałów niepalnych. Jeśli Twój dom jest z drewna na pewno doświadczasz działania grzybów i pleśni. Spokojnie, nasze okna PCV są zupełnie odpoorne na takie czynniki. Jak więc widzisz, doskonale nadają się by zastosować je w nowoczesnej architekturze.

Prezentowane przez nas okna PCV są uchylne, rozwierno-uchylne, rozwierne. Oferujemy Ci 4 komorowy system okienny z okleiną drewnopodobną. System ten został zaprojektowany według najwyższych norm RAL’owskich. Możesz wybierać więc między okleiną drewnopodobna w takich kolorach jak mahoń, dąb bagienny, drzewo orzechowe i złoty dąb. Każde z tych rozwiązań na pewno dobrze sprawdzi się w Twoim domu.

Okna Aluminiowe

Staramy się sprostać zadaniom skomplikowanych projektów, realizowanych przez zespół specjalistów zatrudnionych w naszej firmie. Realizowane obiekty mogą być zrobione w oparciu o własne projekty jak również wykonane w naszej placówce. Teraz możliwe jest wykonywanie wyrobów w kilku systemach profili bez izolacji termicznej NT50, termoizolowanych NT52, NT60, NT68, oraz fasadowym NT150 oraz fasadowym strukturalnym.

Aluminium jest materiałem o bardzo dobrych właściwościach, a konstrukcję okien aluminiowych możesz dobrać do swoich potrzeb. Pozwalają one wykorzystać powierzchnie przestrzeń, są też bardzo trwałe przy lekkiej konstrukcji. Nasze okna aluminiowe tworzymy zgodnie z obowiązującymi certyfikatami. Proponujemy Ci okna, które są ekologiczne, więc jeśli dbasz o środowisko, koniecznie musisz zwrócić uwagę na naszą ofertę. Dodatkowo, nasze okna aluminiowe są odporne na płomienie.

Oprócz tego, posiadają one wkłady termiczne, dzięki czemu zapewniają doskonałą termoizolację. Dobrej jakości szkło oraz uszczelki dają bardzo dobrą izolację akustyczną, więc możesz mieć pewność, że dochodzące ze dworu hałasy nie zakłócą Twojego spokoju.

Co zyskasz wybierając okna aluminiowe? Na pewno Twój dom zyska na estetyce i elegancji, ponieważ obecnie aluminium można pomalować na różne kolory, a bardzo często też jest ono drewnopodobne, możesz więc z powodzeniem dobrać okna do stylistyki swojego domu, niezależnie czy będzie on w stylu nowoczesnym, klasycznym czy rustykalnym. A może marzy Ci się większa inwestycja, na przykład taka jak obiekt biurowy lub komercyjny? Produkty w naszej ofercie spełnią wszystkie Twoje wymagania.

Jak zbudowane są nasze okna PCV?

Wiesz już nieco na temat naszych okien PCV, teraz pora przejść do ich budowy. Plastikowe profile, z których zbudowane są skrzydła oraz ościeżnice mają budowę komorową. Obecnie standardem jest pięć komór. Natomiast liczba komór i ich kształt ma wpływ na izolacyjność okien.

Im więce komór, tym współczynnik przenikania ciepła jest wyższy. Nasze okna PCV mają uszczelki 2-komorowe, które nie dopuszczają, aby woda dostała się do plastikowego profilu i doprowadziła do rdzewienia okuć. Natomiast okucia mocowane są przez 4 ścianki w skrzydle i w ramie do wzmocnień stalowych. Te ostatnie (o dużych przekrojach) gwarantują stabilność ramy i skrzydła.

Okna PCV i okna aluminiowe Warszawa

Wiemy jak bardzo zmienia się stolarka okienna i staramy się podążać za najnowszymi trendami. Nasze produkty można zastosować do budowy obiektów komercyjnych, biurowych lub w budownictwie jednorodzinnym. Jeśli dalej nie wiesz, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie lepsze, przedstawimy Ci plusy posiadania zarówno okien PCV jak i okien aluminiowych. Okna aluminiowe ze względu na sztywność i wytrzymałość nadają się do tworzenia śmiałych wizji architektonicznych.

Cechy te są konieczne jeśli chodzi o przeszklenia wielkogabarytowe czy fasadowe, gdzie priorytetem jest bezpieczeństwo użytkowania. Pod względem trwałość i wytrzymałości aluminium przewyższa PCV - jest materiałem bardziej odpornym na czynniki zewnętrzne (silny wiatr i nasłonecznienie). Okna aluminiowe wymagają użycia bardziej wytrzymałych okuć i szkła hartowanego lub klejonego. Nasze okna aluminiowe doskonale się do tego nadają, ponieważ spełniają najwyższe standardy jakości.

Okna PCV nie mają sobie równych jeśli chodzi o izolację termiczną. Wśród naszych systemów okien PCV łatwo znajdziesz takie, które zostały opracowane specjalnie z myślą o przeszkleniach wielkogabarytowych. Jeśli masz zamiar realizować stolarkę wielkogabarytową, powinieneś wziąć pod uwagę kilka czynników: wymiary przeszklenia, jego kształt oraz podział kwater lokalizację obiektu - wysokość nad poziomem morza i ukształtowanie terenu wysokość budynku umiejscowienie budynku względem stron świata rodzaj materiału, z którego wykonane zostaną ściany budynku Najlepiej zastosować system aluminiowy dla przeszkleń wielkogabarytowych, a system PCv dla pozostałych.

Masz pytania?  Zadzwoń
realizacja okna pcv i drzwi aluminiowe

Systemy profili aluminiowych znajdują zastosowanie w miejscach gdzie istnieje potrzeba wykonania konstrukcji lekkiej, a zarazem sztywnej i wytrzymałej na wzmożone użytkowanie w miejscach takich jak wejścia do sklepów, przeszklenia fasad, ogrody zimowe. Szeroka gama rozwiązań konstrukcyjnych pozwala na budowę nawet skomplikowanych konstrukcji przestrzennych. Do najczęstszych zastosowań aluminium należą: okna i drzwi PCV, przegrody szklane wewnętrzne, ogrody zimowe i przeszklenia fasad budynków.

NT 50
okna PCV Warszawa

Opis systemu

System profili aluminiowych bez izolacji termicznej. Przeznaczony jest głównie do wykonywania zabudowy wewnętrznej: wiatrołapów, boksów kasowych, gablot i ścianek działowych. Służy także do wykonania drzwi przesuwnych (sterowanych ręcznie lub automatycznie), wahadłowych oraz dymoszczelnych. System NT 50 pozwala na zastosowanie wypełnień szklanych, paneli aluminiowych, wypełnień typu "sandwich", płyt meblowych, gipsowo-kartonowych oraz poliwęglanowych o grubości 1-40 milimetrów. Głębokość konstrukcyjna kształtowników - dla ościeżnic i skrzydeł - wynosi 52-60 mm. NT 50 to zarówno system drzwi przymykowych, jak również współpłaszczyznowych z zawiasem wrębowym. Zaletą mocowanych osiowo zawiasów jest łatwość montażu oraz regulacja w trzech płaszczyznach. 

 • ścisłe powiązanie z innymi systemami rodziny Ponzio (wspólne łączniki narożne, listwy przyszybowe, oprzyrządowanie oraz większość okuć);
 • możliwość zlicowania skrzydeł okien (jedna płaszczyzna po stronie zewnętrznej) i drzwi (obie płaszczyzny zarówno po stronie zewnętrznej i wewnętrznej);
 • gięcia profili;
 • wiele wariantów wykonania skrzydeł drzwiowych: z "kopniakiem" (szeroką belką) lub skrzydłem ciętym pod kątem 45 stopni, bez progu lub z progiem
NT 52
okna aluminiowe warszawa

Opis systemu

System przeznaczony do wykonywania elementów zabudowy zewnętrznej, które wymagają izolacji termicznej. Konstrukcje wykonane w systemie NT 52 zakwalifikowane są do grupy materiałowej RMG 2.1. System stwarza możliwość zastosowania wielu rozwiązań przy wykonywaniu różnego typu okien, drzwi i konstrukcji przestrzennych. Zastosowane przekładki termiczne o szerokości 16 mm (proste i w kształcie omegi), zapewniają prawidłowe odwodnienie konstrukcji. Głębokość kształtowników, dla ościeżnic i skrzydeł, wynosi 52-60 mm. 

 • cisłe powiązanie z innymi systemami rodziny Ponzio;
 • "wpięcia" okien i drzwi do systemów fasadowych;
 • skrzydeł okien (jedna płaszczyzna po stronie zewnętrznej) i drzwi (obie płaszczyzny zarówno po stronie wewnętrznej jak i zewnętrznej); zastosowania wypełnień przeziernych lub nieprzeziernych o grubości 1-40 mm;
 • profili;
 • możliwość zastosowania nowoczesnych uszczelek dwukomponentowych z EPDM o doskonałej izolacyjności termicznej, estetycznym wyglądzie i prostych w montażu; wiele wariantów wykonania skrzydeł drzwiowych;
 • wiele sposobów wykonania połączeń narożnych poprzez skręcanie, kołkowanie lub zagniatanie.
NT 60 PT
Okna PCV realizacja

Opis systemu

Trzykomorowy system przeznaczony do wykonywania elementów zabudowy zewnętrznej, wymagających izolacji termicznej: wiatrołapów, witryn, okien, drzwi balkonowych i wejściowych. Pozwala na budowę konstrukcji zakwalifikowanych do grupy materiałowej RMG 2.1. Trzykomorowa konstrukcja usprawnia funkcjonowanie systemu i zachęca inwestorów do stosowania Ponzio NT 60PT. Dodatkowa komora powoduje zwiększenie sztywności. Dzięki temu w NT 60PT można wykonywać konstrukcje o dużych gabarytach. Przekładki termiczne: proste i w kształcie omegi mają szerokość 16 mm. Głębokość konstrukcyjna kształtowników, dla skrzydeł wynosi 60-68 mm, a dla ościeżnic 60 mm. 

 • cisłe powiązanie z innymi systemami rodziny Ponzio;
 • możliwość zlicowania skrzydeł okien (jedna płaszczyzna po stronie zewnętrznej) i drzwi (obie płaszczyzny zarówno po stronie wewnętrznej jak i zewnętrznej;
 • zastosowania wypełnień o grubości: 8-48 mm;
 • zastosowania nowoczesnych uszczelek dwukomponentowych z EPDM;
 • gięcia profili;
 • wiele wariantów wykonania skrzydeł drzwiowych;
 • wiele sposobów wykonania połączeń narożnych.
NT 60 PE
okna plastikowe warszawa

Opis systemu

Trójkomorowy system okienny o konstrukcji analogicznej do systemu NT 60PT. Charakteryzuje się zastosowaniem rowka okuciowego tzw. "eurorowka". Zaprojektowanie nowych profili z "eurorowkiem" pozwala na zastosowanie szerszej gamy okuć oraz ułatwia ich montaż. W systemie można stosować okucia do okien trapezowych, łukowych, okrągłych, uchylno-rozwieralnych, uchylno-przesuwnych, a także w podwyższonej, 2 klasie antywłamaniowości. Głęokość konstrukcyjna kształtowników dla skrzydeł wynosi 60-68 mm, a dla ościeżnic 60 mm. 

 • ścisłe powiązanie z innymi systemami rodziny Ponzio (NT 60PE doskonale współpracuje z systemami drzwiowymi o szerokości ościeżnicy 60 mm);
 • zlicowania skrzydeł okien (jedna płaszczyzna po stronie zewnętrznej);
 • zastosowania wypełnień o grubości: 8-48 mm;
 • zastosowania nowoczesnych uszczelek dwukomponentowych z EPDM;
 • gięcia profili;
 • wiele sposobów wykonania połączeń narożnych.
Masz pytania?  Zadzwoń
NT 68
warszawa okna pcv

Opis systemu

Trzykomorowy system izolowany termicznie, przeznaczony do wykonywania elementów zabudowy zewnętrznej, zakwalifikowany do grupy materiałowej RMG 2.1. Współczynnik przenikania ciepła ramy wynosi (dla okna) 2,08 W/m2K. W systemie zastosowano profilowane przekładki termiczne o szerokości 24 mm. Stosuje się także przekładkę przesuwną kompensującą naprężenia spowodowane różnicą temperatur pomiędzy zewnętrzną częścią profilu zespolonego. Rozwiązanie to zapobiega utracie płaskości. Głębokość konstrukcyjna kształtowników dla ościeżnic i skrzydeł wynosi 68-76 mm. Dzięki trzykomorowej budowie i dodatkowym wzmocnieniom, system pozwala na wykonywanie konstrukcji o dużych gabarytach. 

 • ścisłe powiązanie z innymi systemami rodziny Ponzio;
 • możliwość zlicowania okien (jedna płaszczyzna po stronie zewnętrznej) i drzwi (obie płaszczyzny zarówno po stronie zewnętrznej jak i wewnętrznej);
 • możliwość zastosowania wypełnień o grubości: 16-56 mm;
 • gięcia profili;
 • zastosowania nowoczesnych uszczelek dwukomponentowych z EPDM;
 • wiele sposobów wykonania połączeń narożnych.
NT 78
Bartmetaco okna pcv realizacja

Opis systemu

System o trzykomorowej konstrukcji, przeznaczony do wykonywania elementów zabudowy zewnętrznej, zakwalifikowany do grupy materiałowej RMG 1.0 wg DIN 4108. W systemie zastosowano przekładki termiczne o szerokości 34 mm powlekane specjalną, niskoemisyjną powłoką. Głębokość konstrukcyjna kształtowników dla ościeżnic i skrzydeł wynosi 78 i 86 mm. Dzięki trzykomorowej budowie i dodatkowym elementom wzmacniającym, system pozwala na wykonywanie konstrukcji o dużych gabarytach. 

 • ścisłe powiązanie z innymi systemami rodziny Ponzio;
 • możliwość zlicowania okien (jedna płaszczyzna po stronie zewnętrznej) i drzwi (obie płaszczyzny zarówno po stronie zewnętrznej, jak i wewnętrznej);
 • możliwość zastosowania wypełnień o grubości: 18-60 mm;
 • możliwość zastosowania nowoczesnych uszczelek dwukomponentowych z EPDM;
 • wiele sposobów wykonania połączeń narożnych.
NT 85 WOOD
Okno plastikowe przykład

Opis systemu

System aluminiowo-drewniany, izolowany termicznie, służy do wykonywania elementów zabudowy zewnętrznej. Ze względu na izolacyjność termiczną, profile zakwalifikowane są do grupy materiałowej RMG 2.1. Głębokość konstrukcyjna kształtowników dla ościeżnic i skrzydeł wynosi 62-85 mm. Zastosowano tu profilowane przekładki termiczne o szerokości 16 mm. System łączy w sobie zalety aluminium i drewna, czyniąc konstrukcje wytrzymałymi i nadając im estetyczny wygląd. Oryginalna stylistyka sprawia, że gotowe wyroby mają ekskluzywny charakter, który spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów. 

 • możliwość zastosowania nowoczesnych uszczelek dwukomponentowych z EPDM;
 • wiele wariantów wykonania skrzydeł okiennych;
 • wiele sposobów wykonania połączeń narożnych, poprzez: skręcanie lub zagniatanie.
Projekt, szkic rysunku
SYSTEM PROFILI BRUEGMANN AD 73 MM

Sprosta wysokim wymaganiom każdego użytkownika okien. Zastosowanie wysokiej jakości PCW powoduje łatwość konserwacji i utrzymania czystości oraz długą i niezmienną żywotność profili. Pięciokomorowy system profili 73 mm wraz z dwoma uszczelkami, zapobiegają powstawaniu mostków cieplnych, a tym samym wpływają na wyraźną redukcję kosztów energii. Dodatkowo duże komory wewnętrzne i kształtowniki ze stali ocynkowanej zapewniają doskonałą stabilność i niezawodne działanie. W naszych oknach stosujemy obwiedniowe okucie autopilot firmy Winkhaus, które posiada właściwości antywłamaniowe nawet przy uchylonym oknie.

realizacja okna w warszawie
Okna PCV realizacja u klienta

Zakres stosowania:

 • Okna rozwierne,
 • uchylne,
 • rozwierno – uchylne,
 • drzwi tarasowe,
 • drzwi uchylno-przesuwne PSK

Dane techniczne:

 • Wartość Uf = 1,3 W/m2K
 • Izolacyjność akustyczna do 46 dB
 • Zabezpieczenie antywłamaniowe do Wk2.
 • 4-komorowy system okienny z okleiną drewnopodobną

Jest to system opracowany przez naszą firmę w oparciu o najnowsze osiągnięcia i rozwiązania w przemyśle okiennym. Został on zaprojektowany wg najwyższych i norm RAL'owskich.

Dostępne kolory oklein:

Bartmetaco ostatnia realizacja

Charakteryzuje się nastęującym cechami:

 • Głębokość 73 mm
 • Konstrukcja w pełni 4-komorowa zgodna z normą RAL
 • Profil ze skosem 250 - zgrabny optycznie i prosty w obróbce na wszystkich standardowych maszynach
 • Wzmocnienia stalowe o dużych przekrojach gwarantują wysoką stabilność ramy i skrzydła - zbrojone jednakowym przekrojem stalowym
 • Wciągnięte fabrycznie, zgrzewalne czarne uszczelki przyszybowe i przymykowe
 • Listwa przyszybowa cofnięta 0,5 mm
 • Głębokość osadzenia szyby 25 mm daje korzystny przebieg izotermy. Możliwość osadzenia szyb o grubości do 36 mm
 • Optymalizacja zaczepów gwarantuje szybki i bezpieczny montaż
 • Proste mocowanie okuć do wzmocnień stalowych
 • 5-komorowy system okienny z zewnętrzną uszczelką dociskową
Rysunek techniczny

-Głębokość 73 mm
-Konstrukcja 5-komorowa
-Uszczelka zgrzewalna 2-komorowa
-Wzmocnienia stalowe o dużych przekrojach gwarantują wysoką stabilność ramy i skrzydła
-Okucia mocowane przez 4 ścianki w skrzydle i bezpośrednio w ramie do wzmocnień stalowych
-Grubość szyby do 40 mm

Jeżeli szukają Państwo solidnego wykonawcy okien w Warszawie i okolicach - zapraszamy do kontaktu!

Okna plastikowe Warszawa- Sprawdź pozostale oferty

W swojej ofercie posiadamy równiez inne usługi powiązane z oknami. Każdy producent okien pcv, który z nami współpracuje został przez nas zweryfikowany. Nasza firma zlokalizowana jest w województwie mazowieckim. Realizujemy zlecenia dla klientów z całej Polski. Większość realizacji w naszej galerii pochodzi z Warszawy i okolic oraz Piaseczna. Klientc, którzy wysyłają do nas zapytania ofertowe najczesciej zamieszują takie dzielnice jak śródmieście, grochów, mokotów, ochota, ursynów. Często zadawane pytanie to "jak uszczelnić okna" i zwykle po oględzinach okazuje się, że okna są do wymiany. Usługi takie jak okna pruszków, okna pcv pruszków, okna piaseczno albo okna pcv piaseczno sa przez nas również realizowane. Sprawdź nasza ofertę na Drzwi PCV

Nasi partnerzy

Początkowa wersja projektu okna balkonowego
Masz pytania? Zadzwoń

Adres

02-316 Warszawa
ul. Kaliska 1/34

Dane kontaktowe

Numer Telefonu
+48 600 595 335
E-mail: bartmetaco@bartmetaco.pl

Blog