Drzwi PCV Warszawa

W naszej ofercie znajdziesz drzwi aluminiowe oraz drzwi z pcv, dwóch materiałów, które obecnie są bardzo popularne w stolarce drzwiowej. Ty tylko musisz podjąć decyzję, które z naszych produktów będą najlepiej pasowały do Twojego wnętrza.

Drzwi PCV - drzwi coraz bardziej na czasie

PCV niegdyś nie było materiałem tak popularnym jak dzisiaj. Obecnie wraca do łask ze względu na swoją trwałość i właściwości termoizolacyjne. PCV czyli polichlorek winylu posiada długą historię. Ponadto jest on odporny na korozję i chemikalia, a także na warunki atmosferyczne. Na pewno wszystkich miłośników ekologii, ucieszy fakt, że materiał jakim jest PCV nadaje się do recyklingu.

Zatem magiczna nazwa PCV to nic innego jak tworzywo, które wykorzystuje się do produkcji mebli, przedmiotów użytku codziennego, a także profili drzwiowych i okiennych. Z PCV można uzyskać prawie każdy kształt, gdyż jest to materiał termoplastyczny. Drzwi PCV są więc odporne na obicia i zarysowania, a także na niektóre substancje chemiczne (np. rozpuszczalniki).

Jakie są walory naszych drzwi PCV?

Nasze drzwi PCV odznaczają się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne i dobrą izolacją cieplną. Tego rodzaju drzwi są niezwykle trwałe, a przy odpowiedniej pielęgnacji (są niewymagające) mogą posłużyć na długie lata i przetrwać kolejne pokolenia. Drzwi PCV są odporne na odkształcenia i występują w bardzo szerokiej palecie barw. Jeśli Twój dom urządzony jest w stylu skandynawskim, możesz zdecydować się na białe drzwi, jeśli w industrialnym - na srebrne, a jesli w stylu klasycznym - doskonale sprawdzą się tu wszystkie odcienie brązu i mahoń.

Do czyszczenia drzwi PCV możesz użyć standardowych środków myjących, więc są bardzo łatwe w pielęgnacji. Czy drzwi PCV mają jakieś wady? Prawie żadnych, no chyba, że uda Ci się je naprawdę mocno zepsuć. Jeśli tak się stanie, nie masz wielu możliwości naprawy, musisz po prostu wymienić drzwi na inne i liczyć się z kolejnymi kosztami.

Jak zbudowane są nasze okna PCV?

Wiesz już nieco na temat naszych okien PCV, teraz pora przejść do ich budowy. Plastikowe profile, z których zbudowane są skrzydła oraz ościeżnice mają budowę komorową. Obecnie standardem jest pięć komór. Natomiast liczba komór i ich kształt ma wpływ na izolacyjność okien.

Im więce komór, tym współczynnik przenikania ciepła jest wyższy. Nasze okna PCV mają uszczelki 2-komorowe, które nie dopuszczają, aby woda dostała się do plastikowego profilu i doprowadziła do rdzewienia okuć. Natomiast okucia mocowane są przez 4 ścianki w skrzydle i w ramie do wzmocnień stalowych. Te ostatnie (o dużych przekrojach) gwarantują stabilność ramy i skrzydła.

Izolacja termiczna drzwi PCV

Drzwi PCV, podobnie jak drzwi drewniane i metalowe, mają określone współczynniki przenikalności ciepła. Im współczynnik jest niższy, tym lepsza izolacyjność drzwi. Przeciętny współczynnik przenikalności ciepła powinien wynosić U=1,5 W/m2K. Warto tu jednak dodać, że dla domów pasywnych i energooszczędnych ten wynik powinien być jeszcze mniejszy.

Jednak nawet najlepsze drzwi jeśli będą źle zamontowane, nie będa dobrze izolowały, ważne jest też, by ocieplić ościeżnice drzwi i zastosować wysokiej jakości uszczelki. Na szczęście my możemy Ci to zagwarantować.

Masz pytania?  Zadzwoń

Izolacja akustyczna drzwi plastikowe

Oprócz doskonałej izolacji termicznej, drzwi PCV posiadają także świetną izolację akustyczną. Wiele oczywiście zależy tu od konstrukcji samych drzwi, ale także od ich wykonania. Pianka poliuretanowa umieszczona w skrzydle drzwi lepiej tłumi dźwięki niż warstwa styropianu. O dźwiękochłonności drzwi stanowi współczynnik Rw. Zawsze podajemy go w karcie informacyjnej, jeśli klient decyduje się na zakup naszych drzwi. Abyś mógł cieszyć się spokojem we własnym domu, Rw drzwi powinno być większe niż 30 dB

Drzwi PCV jako drzwi antywłamaniowe

Drzwi PCV są także drzwiami antywłamaniowymi. Skalę antywłamaniowości określa się tu od 1 do 6, natomiast ich klasę symbolem Rc. Im większe jest Rc, tym drzwi są bardziej antywłamaniowe. Przykładowo, producenci zwykle nie umieszczają informacji o antywłamaniowości gdy klasa ich drzwi mają współczynnik Rc równy 1. Natomiast jeśli drzwi posiadają oznaczenie Rc3 lub Rc4 oznacza to, że są drzwiami o dobrym zabezpieczeniu antywłamaniowym.

Jakie zalety posiadają nasze drzwi PCV?

Nasze drzwi posiadają wiele zalet, a jedną z nich jest oszczędność. Dlaczego? Ponieważ drzwi wykonane z PCV są o wiele tańsze od drzwi aluminiowych czy chociażby tych drewnianych. Warto nadmienić, że nasze drzwi z PCV są niepalne, więc istnieje małe prawdopodobieństwo, że pod wpływem czynników atmosferycznych ulegną zniszczeniu. Montowanie drzwi PCV jest niezwykle proste, należy tylko pamiętać o tym, by w ramie wykorzystać piankę poliuretanową, która dodatkowo zwiększy izolację cieplną.

Podsumowując - jeśli wybierzesz nasze drzwi PCV zyskasz:

 • dobra izolację termiczną, drzwi odporne na deszcz, śnieg i wysokie temperatury
 • współczynnik antywłamaniowości - do drzwi PCV możesz zastosować wysokiej klasy okucie antywłamaniowe
 • prostotę konserwacji i pielęgnacji - drzwi PCV wystarczy tylko przemyć odpowiednim środkiem czyszczącym
 • bogactwo form oraz kolorów
 • Nasze drzwi PCV świetnie sprawdzą się w domkach jednorodzinnych jako drzwi zewnętrzne, ale także w biurowcach i sklepach.

  Co musisz wiedzieć o naszych drzwiach aluminiowych?

  Na pewno drzwi aluminiowe są drzwiami na lata. W naszej ofercie posiadamy profile drzwiowe z izolacją termiczną oraz bez. Drzwi z aluminium sprawdzą się wszędzie tam, gdzie wymaga się lekkiej konstrukcji, więc będą to miejsca takie jak ogrody zimowe, wejścia do sklepów i przeszklenia fasad. Jak więc widzisz, drzwi aluminiowe dają bardzo szerokie możliwości konstrukcyjne o wysokiej estetyce.

  Tego rodzaju drzwi dobierzesz do każdej stylistyki domu, ponieważ możliwe jest pomalowanie aluminium na różne kolory, nawet te drewnopodobne. Drzwi aluminiowe odróżniają się od drewnianych tym, że są o wiele lżejsze oraz nie wymagają wielu zabiegów konserwatorskich - wystarczy umyć je środkiem czyszczącym.

  Drzwi plastikowe Warszawa- To nie nasza jedyna oferta.

  Zachęcamy do zapoznania się z pozostałą oferta naszej firmy np. Okna PCV. Nasza firma zlokalizowana jest w miejscowości pod Warszawą oraz w okolicach Piaseczna. Obsługujemy klinetów z całej Polski, nie ograniczamy się do woj. Mazowieckiego. Najbliżej nam do dzielnic takich jak Śródmieście, Ursynów, Wilanów, Mokotów.

  Nasi partnerzy

  drzwi pcv warszawa logo
  Masz pytania? Zadzwoń

  Adres

  02-316 Warszawa
  ul. Kaliska 1/34

  Dane kontaktowe

  Numer Telefonu
  +48 600 595 335
  E-mail: bartmetaco@bartmetaco.pl