BLOG

Zadaszenie tarasu - na co zwrócić uwagę?

Moglibyśmy zapytać, co sprawia, że jesteś szczęśliwy? Oczywiście jest to ciepło domowego ogniska i fakt, że zawsze masz gdzie wracać. Zatem Twój dom to Twoja oaza spokoju, Twoja mekka, do której przychodzisz po całym dniu pracy.

Masz swój wymarzony dom, pięknie utrzymany ogród, ale czy o czymś nie zapomniałeś? Czy Twoi bliscy mogą zjeść wspólne śniadanie, ciesząc się naturą? Zapewne powiesz, że masz taras. Czy jednak jest odpowiednio zabezpieczony przez ulewnym deszczem, prażącym słońcem i podmuchami nieprzewidywalnego wiatru? No właśnie, pomyśl o zadaszeniu tarasu...

Zadaszenie - dlaczego jest takie ważne?

Zadaszenie tarasu pozwoli Ci cieszyć się spotkaniami z rodziną i znajomymi na świeżym powietrzu. Dlaczego jest takie ważne? Ponieważ chroni przed promieniowaniem słonecznym, które w nadmiarze może być szkodliwe dla naszego zdrowia. Jednak musisz wiedzieć, że nowoczesne zadaszenie tarasu to coś więcej niż tylko konstrukcja dachu. To magia, która pozwala Ci korzystać z uroku letniego dnia, kiedy ciepły wietrzyk muska Twoją twarz.

Mówi się nawet, że taras jest przedłużeniem ogrodu i jest w tym stwierdzeniu wiele prawdy. Wszystko jednak zależy od tego, jak go urządzisz i jaki rodzaj zadaszenia tarasów wybierzesz.


O czym warto pomyśleć przed zadaszeniem tarasu?

Zanim zechcesz zlecić wykonanie zadaszenia tarasu, przemyśl kilka kwestii. Przede wszystkim to, jaki stopień ochrony przed czynnikami atmosferycznymi ma mieć Twój taras. Chcesz go zabezpieczyć tylko przed deszczem, czy także przed palącym słońcem. Zastanów się, co jest zalecane w naszym klimacie. Zadaszenie tarasowe to konieczność, jeśli Twój taras jest usytuowany od strony wschodniej lub południowej.

Weź też pod uwagę to, jakie kwiaty chcesz posadzić na tarasie - niektóre lubią duże nasłonecznienie - inne, wręcz przeciwnie, potrzebują odpoczynku od silnych promieni słonecznych.

Taras z zadaszeniem powinien także pasować do stylu Twojego domu. Masz wiele możliwości do wyboru - pergole na taras, dachy nad tarasem, urokliwe i ekskluzywne markizy. Dach tarasowy może być wykonany z różnego rodzaju materiałów, o czym za chwilę się przekonasz


Jakie zadaszenie tarasu wybrać?

Wspomnieliśmy Ci o markizach tarasowych. To dobre rozwiązanie, jeśli chcesz mieć pełną kontrolę nad nasłonecznieniem tarasu. Zadaszenie tarasu z materiału wcale nie musi gorsze od pełnego zadaszenia. Nowoczesne markizy są bardzo luksusowe, mają pilota, dzięki któremu można monitorować zacienienie. Ponadto są trwałe i wykonane z najlepszych jakościowo materiałów. Jeśli jednak wolisz inne rozwiązania, już spieszymy z propozycjami. Szklana pergola jest wprost wymarzona, kiedy chcesz podziwiać niebo w nieskazitelnym odcieniu błękitu. Jej szyby charakteryzuje niski współczynnik przenikania ciepła. Są one pokryte specjalnymi powłokami zabezpieczającymi przed promieniowaniem UV.

Możesz też pokusić się o zabudowę tarasu. Najlepiej wtedy zdecyduj się na aluminiową konstrukcję ze szklanym wypełnieniem. Jak już wspomnieliśmy, szkło może mieć odpowiednie powłoki i zabezpieczenia. Jeśli jednak nie jesteś przekonany do tego materiału, postaw na płyty poliwęglanowe. Oczywiście nadal polecamy konstrukcję aluminiową, jako że jest trwalsza od drewnianej i tej z PCV.

Płyty z poliwęglanu są lekkie i mogą łatwo dostosować się do różnych konstrukcji. Pasują też stylistycznie do wielu budynków, niezależnie od tego, czy masz letni domek, czy większą posiadłość. Poliwęglan jest odporny na niskie, jak i wysokie temperatury. Jeśli zdecydujesz się na grube płyty, nie będą przepuszczały promieni słonecznych. Wybierać możesz spośród płyt bezbarwnych, mlecznych i przydymionych.

Jak widzisz, możliwości zadaszenia tarasu masz wiele. Wybór pozostawiamy Tobie i Twojemu gustowi.

Zadbaj o otoczenie swojego domu, pomyśl o tym, by był komfortowy i luksusowy. W końcu spędzasz w nim najważniejsze chwile swojego życia. To tam budujesz relacje z bliskimi, to tam zbawiasz znajomych rozmową. Niech będzie zatem pięknie i ekskluzywnie!Adres

02-316 Warszawa
ul. Kaliska 1/34

Dane kontaktowe

Numer Telefonu
+48 600 595 335
E-mail: bartmetaco@bartmetaco.pl

Blog