Ogrody zimowe Białystok

Nasza firma istnieje od 1989 roku. Niezwykłe ogrody zimowe , wielofunkcyjne markizy , to nasza specjalność. Krótkoterminowa realizacja zamówień oraz kilkuletnia gwarancja i atrakcyjne ceny, to zdecydowane atuty naszej oferty.Chcesz poznać cenę ogrodu zimowego?

Wyślij formularz, a otrzymasz szczegółową wycenę

Można również zadzwonić pod numer 600 595 335 - przeprowadzimy darmową konsultację


Przykładowe realizacje ogrodów zimowych

Masz pytania? Porozmawiajmy 

Informacje o firmie

ogrody zimowe Białystok, Podlasie

129

Liczba zrealizowanych ogrodów zimowych

Liczba ta rośnie coraz szybciej każdego roku.

30

Tyle lat jesteśmy na rynku

Przez ten czas zebralismy mnóstwo pozytywnych opinii. Sprawdź nasze realizacje.

300

Sprzedanych markiz

Sprawdź naszą ofertę markiz korzystając z linku w menu strony.

400

Sprzedanych rolet

Posiadamy spory wybór, zapraszamy do sprawdzenia.

Ogrody zimowe Białystok i okolice


W systemie werandowym możliwe jest uzyskanie dużej różnorodności kształtów i form: od prostych, jednospadowych do skomplikowanych o wielokątnej podstawie i wielospadowym dachu tarasowego. Możliwe jest to dzięki szerokiej gamie systemowych akcesoriów połączeniowych i wykończeniowych. W ścianach werandy możliwe jest stosowanie całej gamy systemów okiennych i drzwiowych.

Funkcjonalnością wyróżniają się drzwi przesuwne dwu, trzy lub czterodrzwiowe pozwalające na uzyskanie dużych powierzchni otwarcia. Dla dachu tarasowego można stosować całą gamę wypełnień różnych typów i grubości w zależności od wymagań indywidualnych klienta. Ogrody zimowe charakteryzują się tym, że szyby użyte w ich konstrukcji mają bardzo niski współczynnik przepuszczalności ciepła, są pokryte specjalnymi powłokami zabezpieczającymi przed promieniowaniem ultrafioletowym, są bezpieczne, antywłamaniowe, płyty poliwęglanowe.

Ogród zimowy w Białymstoku - wreszcie masz lato w środku zimy!

Ogród zimowy to idealne miejsce do wypoczynku nawet podczas chłodnych dni. To prawdziwy bufor termiczny - zimą chroni dom przed utratą ciepła, a w lecie przed nadmiernym nagrzewaniem. Jesteśmy ekspertami do spraw ogrodów zimowych. Nasze doświadczenie pozwala nam doskonale zaplanować architekturę budynku i dopasować go do istniejącej już posesji. Stawiamy ogrody zimowe z aluminium - materiału lekkiego, łatwego w montażu i niewymagającego konserwacji. Musisz wiedzieć, że szkielety aluminiowe cechuje duża szczelność i łatwość kształtowania. Obok zabudowy tarasów to właśnie budowa ogrodów zimowych jest najczęściej wybieraną usługą z naszej oferty.

Ogród zimowy może Ci służyć całoroczne, niezależnie od panującej na zewnątrz pogody. W lecie zażyjesz w nim ochłody, a zimą odpoczniesz w cieple wśród bujnej zieleni. Ogromne przeszklenia wsparte na profilach aluminiowych pozwolą Ci cieszyć się widokiem rozkwitającej zieleni. Zima natomiast będzie czasem kontemplacji ośnieżonych drzew i krzewów.

Ogród zimowy - Twój indywidualny projekt

Już wiesz, że dzięki ogrodowi zimowemu jesteś w stanie świetnie wypocząć. To jednak nie koniec zalet tej wspanialej ozdoby architektonicznej. Ogród zimowy jest doskonałym sposobem, aby podwyższyć standard mieszkania. Jego adaptacja może zmierzać w kierunku eleganckiego salonu, słonecznej jadalni, kameralnej werandy lub przeszklonego, luksusowego biuro czy gabinetu. To Ty decydujesz, jaki projekt najbardziej Ci odpowiada - my dopasowujemy się do Twoich życzeń. Niezależnie od tego, co wybierzesz, ogród zimowy umożliwi Ci obcowanie z przyrodą i podziwianie malowniczych krajobrazów za oknem. Nie proponujemy Ci szablonowych rozwiązań. Ogród zimowy, jaki dla Ciebie wykonamy, będzie w pełni zindywidualizowany. Uwzględnimy Twoje potrzeby i oczekiwania. Budując ogród zimowy, ulokujemy go w pobliżu tarasu lub na balkonie. Dzięki nam może on funkcjonować także jako niezależny budynek wolnostojący.

Jakie są zalety ogrodu zimowego?

Jesteśmy po to, aby poprawić komfort Twojego życia. Oferujemy ci usługi na najwyższym poziomie - gwarantujemy szybką realizację zamówienia i wieloletnią gwarancję. Ogrody zimowe mają wiele zalet. Przede wszystkim, nawet jeśli dobuduje się je do już istniejących budynków, nie wiąże się to ze stratami energii. Ogrody zimowe, które mają aluminiowe konstrukcje, spełniają wysokie standardy, jeśli chodzi o izolację termiczną. Mogą być stawiane nawet w budynkach energooszczędnych. Przeszklenia, często wykorzystywane do zabudowy tarasu, zapewniają termoizolacyjność. Wpływa ona na zachowanie optymalnej temperatury latem i zimą.

Ogrody zimowe charakteryzuje wiatro - i wodoszczelność. Konstrukcja ogrodu zimowego, który dla Ciebie wykonamy, wytrzyma nawet silne podmuchy wiatru, a system drenażu zapewni odprowadzanie wody opadowej. Nie musisz się martwić o przeciekający dach. Nasze ogrody zimowe mają zabudowane elementy spustowe, przez co nie wpływają one negatywnie na wygląd budowli. Dopasujemy konstrukcję Twojego ogrodu zimowego do już istniejącej architektury. Pamiętaj, że aluminium jako materiał "plastyczny" da się dowolnie kształtować. Możemy więc uzyskać różnorodne formy. W zależności od tego, na co się zdecydujesz, konstrukcja może mieć nowoczesny lub klasyczny design.

Ogród zimowy, który dla Ciebie zbudujemy, wyróżni się nie tylko doskonałymi parametrami termoizolacyjnymi, ale i akustycznymi. Jesteśmy tu dla Ciebie. Pragniesz zabudowy tarasu? Marzy ci się oryginalny ogród zimowy? Skorzystaj z naszej usługi. Z naszej strony gwarantujemy Ci pełną transparentność - od razu po wykonaniu projektu wiesz, jaką kwotę musisz przeznaczyć na daną realizację.

Aluminiowe konstrukcje ogrodów zimowych

Nic dziwnego, że do budowy ogrodów zimowych w Białymstoku oraz tarasoli bardzo często stosuje się aluminium. Jest to materiał lekki i łatwy w montażu. Zaletą aluminium jest odpornośc na korozję, dlatego często wykorzystuje się go w ogrodach zimowych narażonych na dużą wilgotność. Ponadto konstrukcje z aluminium są dość “plastyczne”, dlatego bardzo często udaje się uzyskać skomplikowane bryły stworzone według najnowocześniejszych trendów.

Aluminium ma bardzo dobre parametry termoizolacyjne. To plus wytrzymałość metalu może skutecznie obniżyć zużycie energii w domu. Kolejną zaletą ogrodu zimowego wykonanego z aluminium jest to, że nie trzeba poddawać go konserwacji, sam materiał natomiast nie odkształca się i nie niszczy. Ogrody zimowe z aluminium może doskonale komponować się z nowoczesnym budynkiem i stanowić jego uzupełnienie.

Często zadawane pytania

Komu zlecić budowę ogrodu zimowego?
Projektem i budową powinna zająć się firma, która ma doświadczenie w realizacji tego typu konstrukcji. Nie wszystkie firmy, które zajmują się produkcją okien i drzwi posiadają wiedzę na temat tego jak dobrze zbudować ogrody zimowe - wykonanie projektu wymaga odpowiedniej wiedzy. Konstrukcja ogrodu zimowego jest elementem domu, który powiększa przestrzeń mieszkalną. Jest miejscem, które w znakomity sposób nadaje się do przebywania w nim przez cały rok.

Czy można urządzić ogród zimowy na dachu?
Tak, dach to bardzo dobre miejsce na ogrody zimowe i tarasole, powiększa przestrzeń.

Jakie zalety mają ogrody zimowe?
Przy tego typu pokryciu dachu poliwęglanem ma 2 zalety: cena i ograniczenie przenikania promieni cieplnych ( poliwęglan dymny). Podobnie jeśli rozpatrzymy tarasy ogrodowe.

Jakie konstrukcje ogródów zimowych sa najbardziej trwałe?
Konstrukcja aluminiowa to zdecydowanie najlepszy wybór.

Jakie okna do ogrodu zimowego wybrać?
Okna do ogrodu zimowego można stosować w różnych konfiguracjach. Należy zadać sobie pytanie czy jest taka potrzeba.

Jakie rośliny posadzić w ogrodzie zimowym?
Rośliny wewnętrzne i zewnętrzne znakomicie nada się do ogrodu zimowego oraz tarasu ogrodowego. Mają dostęp światła i odpowiednia temperaturę.

Jak zapobiec nadmiernemu nagrzewaniu się ogrodu zimowego?
Można stosować szyby energetyczne i barwione w masie. Według nas znakomitym rozwiązaniem są markizy werandowe dachowe, refleksole i żaluzje fasadowe do ścian pionowych. Projektowanie to dobry moment, aby takie kwestie przedyskutować i uwzględnić.

Czy dach ogrodu zimowego może być wielospadowy?
Konstrukcje dachu mogą być proste i wielospadowe. Najbardziej wyszukanym rozwiązaniem jest dach płaski z elementami świetlików szklanych - VILLA VERANDA

Jaki drzwi do ogrodu zimowego najlepiej wybrać?
Stosujemy różnego typu rozwiązania. Drzwi 1- i 2- skrzydłowe otwierane do wewnątrz i na zewnątrz. Bardzo dobrym rozwiązaniem są drzwi przesuwne 2-i 3- skrzydłowe.

Jak wygląda użytkowanie ogrodu zimowego w okresie letnim?
Jeśli firma, która buduje ogród zimowy informuje klienta o temperaturach panujących w okresie letnim i proponuje rozwiązania, które zapewnią komfortowe użytkowanie, to nie ma problemu. Jeśli natomiast nikt o tym nie mówi to temperatura może sięgać 70 stopni Celsjusza.

Czy do ogrodu zimowego lepiej nadają się profile stalowe czy aluminiowe?
Nie powinno stosować się profili stalowych, przemarzają w zimie. Zalecamy wykonanie z aluminium.

Jaki rodzaj wentylacji ogrodu zimowego wybrać?
Wentylacja wymuszona znajduje znakomite rozwiązania. W dolnych i górnych elementach ścian pionowych na przestrzał stosuje się nawietrzaki lub elementy otwierano-przesuwne.

Jaki jest koszt budowy oraz czas realizacji ogrodu zimowego?
To wszystko zależy od oczekiwań klienta, standardu i powierzchni. Cena może wahać się od 1900 zł/netto/m2 w podstawie do 8000 zł/netto. Realny termin to 6 - 8 tygodni. Budowa ogrodów zimowych Białystok to proces czasochłonny, ale warty swojej ceny oraz czasu. Dodatkowo nie trzeba ograniczać się do firm z danego miasta. Bartmetaco realizuje również projekty takie jak ogrody zimowe Piaseczno.

Czy lokalizacja ogrodu zimowego jest ważna?
To zależy. Jeśli klient planuje ogród zimowy na etapie projektowania domu to należy zapytać o preferencje. Jeśli sypialnia jest od wschodu, to ogród może być miejscem na poranną kawę. Jeśli od zachodu, może być uznany za powiększenie salonu.

Jak przygotować fundament pod ogród zimowy?
Należy pamiętać że znajdujemy się w klimacie, gdzie zdarzają się mroźne zimy i bardzo ciepłe lata. Izolacja pionowa i pozioma to bardzo ważny element komfortowego użytkowania ogrodu zimowego. Oferta jest zawsze przygotowywana idealnie pod miejsce realizacji i państwa wymagania. Bartmetaco to firma, która ma możliwość zadowolić każdego klienta. Najpierw uzyskujemy zgodę, później szukamy miejsce i nastepnie możemy działać. Ogrody Zimowe to idealna forma wypoczunku dla każdego oraz miejsce pielęgnacji roślin. Naszym celem jest państwa zadowolenie.

Adres

02-316 Warszawa
ul. Kaliska 1/34

Dane kontaktowe

Numer Telefonu
+48 600 595 335
E-mail: bartmetaco@bartmetaco.pl

© Copyright 2020 Bartmetaco ogrody zimowe Białystok Producent

Zapraszamy klientów z lokalizacji:

Białostoczek, Sienkiewicza, Bojary, Piaski, Przydworcowe, Młodych, Antoniuk, Jaroszówka, Wygoda, Piasta I, Piasta II, Skorupy, Mickiewicza, Dojlidy, Bema, Kawaleryjskie, Nowe Miasto, Zielone Wzgórza, Starosielce, Słoneczny Stok, Leśna Dolina, Wysoki Stoczek, Dziesięciny I, Dziesięciny II, Bacieczki, Zawady, Dojlidy Górne.

Działamy w miastach: Kraków, Poznań, Łódź, Toruń, Katowice, Siedlce, Białystok, Łomża, Olsztyn, Płock, Włocławek, Bydgoszcz, Kalisz, Leszno, Radom, Koszalin, Słupsk, Kołobrzeg, Szczecin, Zielona Góra, Legnica, Wrocław, Opole, Częstochowa, Gdańsk

Blog